МОЛИТВОСЛОВ

Добро_тв

 

rfzd
1001

Славаословие пресвятой троицы
Во имя Отца, и Сына, и Святаго Духа. Аминь.

1001

Ангельская песнь пресвятой Троице, или «Трисвятое»:
Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас.

1001

Молитва Святому Духу:
Царю Небесный, Утешителю, Д€уше истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша.

1001

Молитва ко Пресвятой Троице:
Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради.

1001

Молитва Господу Богу о помощи в учёбе
Преблагий Господи, низпосли нам благодать Духа Твоего Святаго, дарствующаго и укрепляющаго душевныя наши силы, дабы, внимающе преподаваемому нам учению, возросли мы Тебе, нашему Создателю, во славу, родителям же нашим на утешение, Церкви и отечеству на пользу.

1001

Молитва о детях ко Пресвятой Богородице
О Пресвятая Владычице Дево Богородице, спаси и сохрани под кровом Твоим моих чад (имена), всех отроков, отроковиц и младенцев, крещенных и безымянных и во чреве матери носимых. Укрой их ризою Твоего материнства, соблюди их во страхе Божием и в послушании родителям, умоли Господа моего и Сына Твоего, да дарует им полезное ко спасению их. Вручаю их Материнскому смотрению Твоему, яко Ты еси Божественный Покров рабам Твоим.

1001

Молитва ко святой блаженной Ксении Петербургской
О, святая всеблаженная мати Ксение! Под кровом Всевышняго жившая, ведомая и укрепляемая Богоматерию, глад и жажду, хлад и зной, поношения и гонения претерпевшая, дар прозорливости и чудотворения от Бога прияла еси и под сению Всемогущего покоишися. Ныне Святая Церковь, яко благоуханный цвет, прославляет тя: предстояще на месте погребения твоего, пред образом твоим святым, яко живей ти, сущей с нами, молимся ти: приими прошения наша и принеси их ко Престолу Милосердаго Отца Небеснаго, яко дерзновение к Нему имущая, испроси притекающим к тебе вечное спасение, и на благая дела и начинания наша щедрое благословение, от всяких бед и скорбей избавление, предстани святыми твоими молитвами пред Всемилостивым Спасителем нашим о нас, недостойных и грешных, помози, святая блаженная мати Ксение, младенцы светом Святаго Крещения озарити и печатию дара Духа Святаго запечатлети, отроки и отроковицы в вере, честности, богобоязненности и целомудрии воспитати и успехи в учении им даровати; болящия и недугующия исцели, семейным любовь и согласие низпосли, монашествующим подвигом добрым подвизатися удостой и от поношений огради, пастыри в крепости духа утверди, народ и страну нашу в мире и безмятежии сохрани, о лишенных в предсмертный час причащения Святых Христовых Тайн умоли: ты наша надежда и упование, скорое услышание и избавление, тебе благодарение возсылаем и с тобою славим Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

1001

Молитва ко святой блаженной Матроне Московской
 О блаженная мати Матроно, душею на небеси пред  Престолом Божиим предстоящи, телом же на земли почивающи, и данною ти свыше благодатию различныя чудеса источающи. Призри ныне милостивным твоим оком на ны, грешныя, в скорбех, болезнех и греховных искушениих дни своя иждивающия, утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наши лютыя, от Бога нам по грехом нашим попущаемыя, избави нас от многих бед и обстояний, умоли Господа нашего Иисуса Христа простити нам вся наша согрешения, беззакония и грехопадения, имиже мы от юности нашея даже до настоящаго дне и часа согрешихом, да твоими молитвами получивше благодать и велию милость, прославим в Троице Единаго Бога, Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
1001

Молитва ко Святым семи отрокам
О пречуднии святии седмочисленнии отроцы, Ефеса града похвало и всея вселенныя упование! Воззрите с высоты небесныя славы на нас, любовию память вашу чтущих, наипаче же на младенцы христианския, вашему заступлению от родителей своих препорученныя. Низведите на ня благословение Христа Бога, рекшаго: оставите детей приходити ко Мне. Болящия убо в них исцелите, скорбящия утешите; сердца их в чистоте соблюдите, кротостию исполните я, и в земли сердец их зерно исповедания Божия насадите и укрепите, во еже от силы в силу им возрастати. И всех нас, святей иконе вашей предстоящих рабов Божиих (имена), и тепле вам молящихся, сподобите Царствие Небесное улучити и немолчными гласы радования тамо прославляти великолепое имя Пресвятыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь
1001

Господи и Боже мой, Иисусе Христе!
Услыши молитву мою о родителях моих,рабах Божьих (имена). Даруй им единомыслие и любовь во все дни живота их. Укрепи телеса их во здравии, да послужат Тебе делами милости и Евангельского добра. Научи мя всегда быть послушной (послушному) родительскому слову, избави мя лицемерия и лукавства в обращении с ними и не лиши нас всех оправдания на Страшном Суде Твоем.   Аминь.

1001

Молитва Господня
Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.

1001

vkontakte
Православный календарь Седмица 1-я Великого поста
Донское благочинье Воскресная школа Храма Сошествия Святого Духа на Даниловском кладбище города Москвы Воскресная школа Храма Живоначальной Троицы в Чертаново города Москвы Воскресная школа Храма Державной иконы Божией матери города Москвы Воскресная школа Храма Покрова Пресвятой Богородицы на Городне города Москвы Храм Святителя Киприана митрополита Московского воскресная школа города Москвы Храм Благовещение Пресвятой Богородицы в Царицыно воскресная школа города Москвы Храм Святителя Николая Мирликийского в Бирюлеве воскресная школа города Москвы Храм Архистратига Божьего Михаила в Царицыно воскресная школа города Москвы Церкви положения Ризы Господней в Успенском соборе в Москве на Донской воскресная школа города Москвы
Даниловское благочиние Воскресные школы Южного Викариатства города Москвы Воскресные школы Южного Викариатства города Москвы Воскресные школы Южного Викариатства города Москвы
Молитва Господу Богу о помощи в учёбе
© 
Воскресная проповедь. Прощенное воскресение.
Воскресная проповедь в неделю о Страшном Суде
Воскресная проповедь в неделю о блудном сыне
Воскресная проповедь в неделю о мытаре и фарисее
Жорес Иванович Алфёров о Добро-ТВ
Основным событием VI Международного фестиваля православных СМИ «Вера и дело» стала встреча участников со Святейшим Патриархом Московским и всея Руси Кириллом. О том какой должна быть современная православная журналистика.
Яндекс.Метрика